




Бетон товарний марки М450, бетонна суміш БСГВ 35 з доставкою
У компанії підключені електронні платежі. Тепер ви можете купити будь-який товар не покидаючи сайту.(М 450*) П 3, W 6, F 200.
Для бетонування стрічкового фундаменту застосовується важкий цементний бетон з щільністю 1800-2500 кг/м3 . Краще для бетонування бетонної підготовки застосовувати бетон класів міцності на стиск від B7,5 (марка М100) і вище. Використання важкого бетону класів нижче B7,5 (М100) для бетонування не допускається [пункт 2.5 СНиП 2.03.01-84]. Міцність бетону визначається головним чином структурою і властивостями цементного каменю, який скріплює зерна заповнювача (щебінь і пісок) в моноліт. Властивості цементного каменю залежать від його мінералогічного складу, водоцементного відносини, тонкості помелу цементу, його віку, умов приготування та твердіння і введених до складу бетону хімічних добавок.
Марка товарного бетону містить наступні показники: БСГ (бетонна суміш готова) В15 (клас міцності на стиск 196 кгс/см2) П3 (марка легкоукладальності – дуже рухливий бетон ) F100 (марка морозостійкості – бетон витримує 100 циклів заморожування розморожування з 25% втратою міцності і до 5% втрати маси) W4 (марка по водонепроникності – бетон товщиною 15 см не пропускає воду при тиску водяного стовпа 4 кгс/см2).
Хоча в більшості випадків дачні будівельники використовують для бетонування стрічкових фундаментів бетон класу B15 (М200), до вибору конкретної марки товарного бетону слід підійти більш ретельно, з врахуванням наступних факторів:
сумлінності постачальника бетону та відповідності заявленої марки бетону фактичної,
температурного режиму експлуатації фундаменту,
вологісного режиму експлуатації фундаменту,
захищеності фундаменту від впливу ґрунтових і атмосферних чинників.
Виходячи з температурних і вологісних режимів експлуатації фундаментів, пункт 2.9 СНиП 2.03.01-84 наказує використовувати певні марки важких бетонів по морозостійкості і водонепроникності. Під морозостійкістю бетону розуміється його здатність в насиченому водою стані витримувати багатократне поперемінне заморожування і відтавання. При замерзанні вода збільшується в об'ємі не більше ніж на 9%. Розширення води перешкоджають твердий скелет бетону, в якому виникають дуже високі напруги, значно перевищують його власну міцність.
Здатність бетону протистояти руйнуванню при багаторазовому заморожуванні та відтаванні в насиченому водою стані пояснюється присутністю в його структурі резервних пір, незаповнених водою, в які і частина води віджимається в процесі заморожування під дією тиску зростаючих кристалів льоду. Критерієм морозостійкості бетону є кількість циклів, при якому втрата в масі зразка за рахунок руйнування пористої мікроструктури становить менше 5%, а його міцність знижується не більше ніж на 25%. Це кількість циклів визначає марку бетону по морозостійкості.
Марки бетону по водопроникності: W2, W4 – бетон нормальної проникності, W6 - бетон низької проникності, W-8 бетон особливо низької проникності.
Вибір марки бетону по морозостійкості і водонепроникності (Таблиця створена з використанням даних з таблиці №9 СНиП 2.03.01-84)Як видно з таблиці, за параметрами морозостійкості і водонепроникності майже у всіх випадках, крім експлуатації в умовах водонасичення при зимових температурах нижче мінус 40 °С, можна використовувати товарний бетон марки БСГ В 15 П3 F100 W4 (М-200). У найважчих умовах по зимовій температурі і водонасыщению необхідно використовувати товарний бетон марки БСГ В 20 П3 F150 W4 (М-250).
Проте, російські реалії можуть внести корективи у вибір марки товарного бетону і, відповідно, фінансові витрати дачного будівельника. Для того щоб бути впевненим у відповідності фактичної марки бетону необхідної за розрахунком або проекту для дачного будівельника є два шляхи: або готувати бетон самому, або замовляти товарний бетон тільки у великих виробників з хорошою репутацією. При замовленні товарного бетону з урахуванням широко поширеної практики «економії цементу» рекомендується замовляти бетон на марку або дві вище, ніж потрібно. Також корективи може внести і ступінь пучинистости грунтів.
При замовленні товарного бетону на заводі, автобетонозмішувач повинен бути повністю розвантажений через 90 хвилин після першого додавання води, а самоскид без мішалки – через 45 хвилин. Безпосередньо перед розвантаженням бетонна суміш в автобетоносместителе повинна бути ще раз добре перемішана.
Для успішної подачі готової бетонної суміші за допомогою бетононасоса її текучість повинна становити не менше 40 див.
Виходячи з вищесказаного, орієнтовно до вибору необхідної марки товарного бетону для будівництва стрічкового фундаменту будинку можна підходити з використанням даних з наступної таблиці (у таблиці немає нормативних обґрунтувань):
Вибір марки бетону з запасом міцності з урахуванням «економії» цементу виробником, виходячи з типу будинку і ґрунтових умов
Британський стандарт BS 5328 [таблиця 3.1] рекомендує для неармованої бетонної подушки бетонну суміш ST1 наступних пропорцій цемент : пісок : щебінь = 1:3:6 (склад суміші близький до бетону марки М150), і для армованого бетону суміш ST2 складу цемент : пісок : щебінь = 1:1,5:3 (склад суміші близький до бетону марки М350). З урахуванням неможливості контролювати якість придбаного в російських умовах бетону, і при суцільно поширеному будівництві на грунтах без належних інженерного-геологічних і гідрологічних вишукувань такий підхід до вибору марки бетону для фундаменту може бути страхувальним коефіцієнтом запасу міцності при будівництві дачного будинку.
- Ціна: 1 300 грн/куб.м